United Kingdom Day

Naše rodilé mluvčí dětem připravily cestovatelský program a společně jsme se odcestovali do Velké Británie, ze které pochází naše paní učitelka Michelle. Děti se dozvěděly například to, kde se Velká Británie nachází, jaké je tam typické počasí a zahráli jsme si hru inspirovanou mostem London Bridge. Společně jsme se podívali na záběry z korunovace krále Karla III. a každý si vyrobil svoji vlastní korunu. S korunou, jablkem a žezlem jsme si poté na krále či královně zahráli na trůnu. Děti také ochutnaly černý čaj s mlékem, Eton Mess (jahody se šlehačkou a sněhovými pusinkami) a Cucumber Tes Sendwiches (okurkové sendviče). Děti si cestovatelský program velmi užily a společně jsme rozvíjeli jemnou i hrubou motoriku, anglickou slovní zásobu a rozumové schopnosti.