Canisterapie ve školce

Děti se dnes po druhé setkaly s fenkou Grace, která je vycvičená a certifikovaná a reaguje na anglické povely. Mohly si je nejen vyzkoušet, ale hlavně si užily několik aktivit a zažily společnou Canisterapii. Fenka Grace společně se svojí canis – asistentkou Lucií mimo jiné děti učí, jak se chovat k cizím pejskům. Všichni se na druhé setkání velmi těšili a ti, kteří měli poprvé strach, dnes vesele s pejskem spolupracovali. Jak se dětem líbilo se můžete podívat v galerii níže.

Canisterapie je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny (canis = latinsky pes). Kromě Canisterapie děti společně s pejskem rozvíjí i sociální chování a komunikaci.

Eliška